wat

22 maja, w piątek, na basenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbył się Dzień Watsu w ramach Światowego Tygodnia Watsu. Każdego roku, w dniach 18-24 maja każdy instrugraphktor, terapeuta czy student Watsu działa na rzecz propagowania wiedzy dotyczącej tej Koncepcji. W tym czasie wykonywane są darmowe sesje, pokazy, prezentacje, prelekcje oraz wywiady w prasie i telewizji.

W tym roku, w Stalowej Woli, można było zapoznać się z tą Koncepcją oraz uczestniczyć w sesjach wykonywanych przez międzynarodowych terapeutów Watsu.

Dzień Watsu w Stalowej Woli zorganizowany był przez Stowarzyszenie Rozwoju Terapii Wodnych WATSU Polska wspólnie ze Stowarzyszeniem Na Rzecz Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej SZANSA oraz Stowarzyszeniem Na Rzecz Osób Szczególnej Troski NADZIEJA.

Darmowe sesje Watsu wykonywane były dla podopiecznych i ich rodziców oraz członków obu stowarzyszeń. Sesje w tym roku wykonywali: Terapeuta Asystent Watsu Krzysztof Miłkowski oraz terapeuci Aneta Michalak i Elżbieta Chmiel.

Watsu jest łagodną formą terapii wykonywaną przez terapeutę w wodzie o odpowiedniej temperaturze. Jest najbardziej rozwiniętą metodą pracy z ciałem z wykorzystaniem środowiska wodnego. Łączy w sobie techniki shiatsu, elementy masażu, stretchingu oraz miękkiej mobilizacji stawów.

Efektem terapeutycznym jednoczesnego oddziaływania na ciało właściwości fizycznych ciepłej wody i masażu, połączonych z odpowiednimi sekwencjami ruchowymi jest osiągnięcie głębokiej relaksacji.

Pojedyncza sesja Watsu wpływa na zmniejszenie nieprawidłowego napięcia mięśniowego, zwiększenie zakresu ruchu w stawach, redukcję stresów oraz zmęczenia. Watsu może być wykorzystywane w rehabilitacji neurologicznej (zwłaszcza mpd, udary), ortopedycznej (zwiększenie zakresu ruchomości), reumatologicznej (zmniejszenie chronicznego bólu, psychologicznej (depresje, ADHD, autyzm), w zaburzeniach psychosomatycznych czy odnowie biologicznej sportowców.

 mg55 mg21 mg33 mg82 mg77 mg66 mg67

 

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

− 1 = 1