wat

22 maja, w piątek, na basenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbył się Dzień Watsu w ramach Światowego Tygodnia Watsu. Każdego roku, w dniach 18-24 maja każdy instrugraphktor, terapeuta czy student Watsu działa na rzecz propagowania wiedzy dotyczącej tej Koncepcji. W tym czasie wykonywane są darmowe sesje, pokazy, prezentacje, prelekcje oraz wywiady w prasie i telewizji.

W tym roku, w Stalowej Woli, można było zapoznać się z tą Koncepcją oraz uczestniczyć w sesjach wykonywanych przez międzynarodowych terapeutów Watsu.

Dzień Watsu w Stalowej Woli zorganizowany był przez Stowarzyszenie Rozwoju Terapii Wodnych WATSU Polska wspólnie ze Stowarzyszeniem Na Rzecz Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej SZANSA oraz Stowarzyszeniem Na Rzecz Osób Szczególnej Troski NADZIEJA.

Darmowe sesje Watsu wykonywane były dla podopiecznych i ich rodziców oraz członków obu stowarzyszeń. Sesje w tym roku wykonywali: Terapeuta Asystent Watsu Krzysztof Miłkowski oraz terapeuci Aneta Michalak i Elżbieta Chmiel.

Watsu jest łagodną formą terapii wykonywaną przez terapeutę w wodzie o odpowiedniej temperaturze. Jest najbardziej rozwiniętą metodą pracy z ciałem z wykorzystaniem środowiska wodnego. Łączy w sobie techniki shiatsu, elementy masażu, stretchingu oraz miękkiej mobilizacji stawów.

Efektem terapeutycznym jednoczesnego oddziaływania na ciało właściwości fizycznych ciepłej wody i masażu, połączonych z odpowiednimi sekwencjami ruchowymi jest osiągnięcie głębokiej relaksacji.

Pojedyncza sesja Watsu wpływa na zmniejszenie nieprawidłowego napięcia mięśniowego, zwiększenie zakresu ruchu w stawach, redukcję stresów oraz zmęczenia. Watsu może być wykorzystywane w rehabilitacji neurologicznej (zwłaszcza mpd, udary), ortopedycznej (zwiększenie zakresu ruchomości), reumatologicznej (zmniejszenie chronicznego bólu, psychologicznej (depresje, ADHD, autyzm), w zaburzeniach psychosomatycznych czy odnowie biologicznej sportowców.

 mg55 mg21 mg33 mg82 mg77 mg66 mg67

 

Jeden komentarz

Dodaj komentarz